ارسال مقاله برای مجله
Uploading…
Error! . Try again!
آپلود ارسال
مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن زبان‌شناسی ایران برگزار شد
تاریخ انتشار: 1401/04/03

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن زبان‌شناسی ایران ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه 2 تیرماه 1401 در سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن زبان‌شناسی ایران، در این جلسه پس از حضور اکثریت اعضای پیوسته انجمن زبان‌شناسی ایران، ناظر جلسه و تشکیل هیئت رئیسه؛ دکتر نعمت‌زاده، رئیس انجمن، گزارش فعالیت دوره ششم هیئت مدیره را ارائه کرد. دکتر نعمت‌زاده گفت: در این دوره علی‌رغم مشکلاتی که همه‌گیری کرونا ایجاد کرد، فعالیت‌های انجمن عمدتاً به شکل مجازی ادامه یافت. به گفته ایشان در سه سال گذشته انجمن 5 همایش ملی، 3 جلسه نقد کتاب، بیش از ده جلسه سخنرانی، یک بزرگداشت و مسابقه هایکوکتاب برگزار کرده و برنده یک دوره جایزه دکتر مقدم را نیز اعلام کرده است. همچنین 3 همایش ملی و ده‌ها کارگاه و سخنرانی نیز با همکاری و مشارکت دیگر دانشگاه‌ها برگزار شده است. دکتر نعمت‌زاده از فعالیت‌های ویژه این دوره، تهیه برنامه راهبردی ده‌ساله انجمن، عضویت در مرکز بین‌المللی مطالعات اصطلاح‌شناسی (اینفوترم)، فراخوان جایزه دکتر ثمره برای نخستین‌بار و برگزاری سخنرانی بین‌المللی و تشکیل ده کارگروه تخصصی و برنامه‌ریزی برای مدرسه تابستانی 1401 را برشمرد. ایشان همچنین از برخی مشکلات انجمن همچون مسائل مالی و مالیاتی و پرداخت نشدن حق عضویت‌ها و نداشتن دفتر مستقل سخن گفت. رئیس انجمن بر ضرورت همکاری و حضور تمامی اعضای خانواده زبان‌شناسی در انجمن برای فعالیت پررونق‌تر تاکید کرد.

در ادامه، دکتر قیومی، بازرس انجمن، گزارش صورت‌های مالی سال‌های 1399 و 1400 را ارائه کرد که به تصویب حاضران در جلسه رسید. سپس، روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی با اکثریت آرا، روزنامه اطلاعات اعلام شد.

دکتر عظیمی‌فرد به نمایندگی از هیئت مدیره، برنامه راهبردی انجمن (1401-1410) را برای اطلاع حضار ارائه کرد که مورد تصویب حاضران قرار گرفت. متن کامل این برنامه در وبگاه انجمن قابل دسترسی است. برای تحقق بندهای مختلف این سند، ضروری است برنامه‌های عملیاتی در انجمن تدوین گردد. مجمع عمومی قبل از انتخابات دو مصوبه دیگر هم داشت. شرکت‌کنندگان با افزایش حق عضویت به میزان 50 هزار تومان برای اعضای وابسته (دانشجویان کارشناسی ارشد)، 150 هزار تومان اعضای پیوسته (به جز اعضای هیئت علمی) و 300 هزار تومان برای اعضای هیئت علمی از سال 1402 موافقت کردند. همچنین مصوب شد با ارسال درخواست به وزارت علوم، در مصاحبه دکتری رشته زبان‌شناسی و گرایش‌های وابسته، امتیازی به عضویت در انجمن زبان‌شناسی ایران اختصاص داده شود.

در ادامه نیره جودی، دانشجوی دکتری زبان‌شناسی، به نمایندگی از دانشجویان پیشنهادهایی برای گسترش فعالیت‌‌های انجمن ارایه کرد. در این مجمع همچنین برنامه مدرسه تابستانی سال 1401 در تاریخ 16 و 17 شهریور در شیراز اعلام شد.

در ادامه انتخابات هیئت مدیره هفتم برگزار شد. نتایج به دست آمده به قرار زیر است:

اعضا اصلي:

1. دكتر آزیتا افراشی 31  راي

٢. دكتر سیامک صاحبی  27 راي

٣.  دكتر مسعود قیومی 25 رای

٤.  دكتر حوریه احدی 25 رای

5.  دكتر دکتر احسان چنگیزی 24 رای

6.  دکتر گلرخ سعیدنیا 22 رای

7. دکتر ماندانا نوربخش 20 رای

اعضا علي‌البدل:

1.     دكتر فریبا قطره ۱۶ رای

2  .  دكتر بهزاد رهبر ۱۵ رای

بازرس:

بیتا قوچانی 15 رای (بازرس اصلی)

نیره جودی 14 رای (بازرس علی‌البدل)

مریم محمدی ۶ رای

مریم رمضانخانی ۲ رای

در پایان جلسه هدایایی از سوی دکتر نعمت‌زاده به دکتر دلیر، ناظر جلسه؛ دکتر عظیمی فرد، معاون اجرایی انجمن؛ و خانم بانکی، کارشناس انجمن اهدا شد. جلسه با گرفتن عکس یادگاری اعضای انجمن پایان یافت.